Whoami

 

 

 

 

         Üniversite öncesi Ankara/Mamak Yunus Emre Teknik Anadolu Meslek lisesinde Veritabanı Programcılığı ile mezuniyetimi gerçekleştirdim.

         Fırat Üniversite’sinde 10/15/2015 tarihinde eğitime başladığım (4+1″mtok hazırlık”) yıl süren Adli Bilişim Mühendisliğinin son sınıfındayım. Eğitim süresince yaptığım genel ortalamam 4lük sistem üzerinden 3,36’dir

       Öğrencilik dönemi ve staj hareketlerimin içeresinde bulunan temel başlıklar şunlardır; Özgür yazılım güvenlik ve yönetim sistemleri, Windows/Ağ içeresinde sızma testi uygulamaları ve Windows Server üzerinde servisleri kullanabilmekteyim.

         Katıldığım Eğitim programları hakkında bilgiye ulaşmak için https://www.asimmisirli.com/egitimler/ adresi üzerinden öğrenebilir.

        Yaz ayında 20 iş günü içeresinde staj yaptığım kurumlar; Tübitak Bilgem Siber Güvenlik Ensitisü, Ankara (Türkiye) 2018 Haziran -Temmuz, Beam Teknoloji 2019 Haziran-Temmuz bunlar hakkında detaylı bilgilere sırasıyla; https://www.asimmisirli.com/tubitak-siberstaj/ https://www.asimmisirli.com/beam-teknoloji-staj/   ulaşabilir.

        02/01/2020 01/09/2020 tarihleri arasında Tübitak SGE Ankara biriminde tam zamanlı olarak bursiyer(Aday mühendis) olarak ilgili saha ve iç projelerinde bulundum.

02/09/2020  31/01/2021 tarihleri arasında Litvanya  da Erasmus stajyeri olarak görev aldım.

01/02/2021 tarihinden itibaren Avusturya/Graz  Wotan-monitoring firmasında yazılım geliştirme ve Linux sistemlerinde çözüm bulmak için yarı zamanlı olarak çalışıyorum.

Yapabildiğim Uygulamaların Genel Özeti aşağıdakiler gibidir.

Özgür Yazılım Sistemleri

  Debian tabanlı sistemler üzerinde Ldap,Owncloud/Nextcloud, Lamp,Ftp ve Bind yapılandırmaları, Pfsense  ile iç ağ kurallar tanımlaması(Snort) ids/ips yapılandırması, Graylog yapılandırmaları(Uyarı, Korelasyon, grok pattern, dashboard, yedekleme/imzalama ve takibi, Windows ve Linux için ajanlı yönetim ve Syslog yönetimi), Zabbix ile sunucuların ajanlı olarak takip edilmesi, Openstack üzerine uyumlu Windows/Linux imajları hazırlamak, Openstack ortamında ağ yönetimi, şablon yönetimi ve kullanımını yapabilmekteyim, Ldap ve Postfix yapılandırmalarını yapabilmekteyim.

 

Pentest

Windows/Linux dağıtımları üzerinde yetki yükseltmesi, aktif bilgi toplama ve nmap scriptleri kullanma, sözlük oluşturma, kablosuz ağlar için crack işlemleri, gelişmiş meterpreter kullanımı, Linux/Windows için backdoor oluşturma, metasploit framework ile exploit kullanımı ve Mitm gibi saldırıları gerçekleştirebiliyorum.

Windows Server

Windows Server 2008 ve 2012 üzerine Dns, Dhcp, Domain Controller, IIS kurulumu ve etki alanı üzerinde kullanıcılar için grup oluşturma, politikalar yapabilmekteyim.

Sanallaştırma

 Wmware esxi 6.5 / 6.7, Proxmox, Virtualbox, Vmware  ortamlarını kullanabilirim.

*Proxmox üzerinde giriş seviyesinde bir dağıtımın kurulması gibi uygulamayı yapabilirim. Aktif olarak Vmware Esxi sanallaştırmasını kullanıyorum.

Programlama

PHP dili ile OOP işlemlerini yapabilmekteyim. Kişisel gelişimim devam ediyor.

 

Yorum yapın